Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 99,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tápete, akú výbavičku pre bábätko? Máme pre vás pár tipov
31.07.2021

Tápete, akú výbavičku pre bábätko? Máme pre vás pár tipov

Keď sa pripravujeme na príchod bábätka, znamená to aj výrazný zásah do našej peňaženky. Výbavička predsa len niečo stojí a ak práve vaše dieťa nededí po staršom súrodencovi, je toho treba zabezpečiť skutočne veľa. Máme pre vás pár tipov na rozumné nákupy, a to konkrétne v kategóriách bavlnených podbradníkov a protišmykových pančúch.

Nie je podbradník ako podbradník

Ťažko povedať, kto vynašiel podbradník – niektoré vynálezy prosto zostanú anonymné. Napriek tomu môžu tomuto dobrodincovi ďakovať všetky mamičky (aj mnohí z oteckov), lebo pranie kompletného detského oblečenia po každom jedle by bola skutočná oštara.

Aby sme si však rozumeli, mali by sme si najskôr povedať, čo to vlastne podbradník je aké je jeho praktické využitie.

Pre najmenšie bábätká sa dá kúpiť slintáčik. Ten je určený pre dojčatá, ktoré ich mamička ešte neprikrmuje. Slintáčik má o niečo menšie rozmery ako podbradník a slúži ako ochrana oblečenia dieťaťa, keď váš drobček slintá alebo sa mu podarí vyvrátiť časť jedla naspäť von.

Ideálne je samozrejme kúpiť látkový slintáčik a nie jednorazový, ktorý sa nedá prať a po jedinom jedle ho často môžete vyhodiť.

Približne od pol roka veku, keď už dieťa začínate prikrmovať, sa určite hodí podbradník. Bavlnené podbradníky sú o niečo väčšie ako slintáčik a tiež majú tú výhodu, že sa môžu prať.

Čo teda znamená, že ho môžete používať opakovane. Jeden podbradník však väčšinou nestačí, lebo keď sa zašpiní a je treba ho prať, je nutné mať ešte minimálne jeden v rezerve pre nasledujúce jedlo. Optimálne však majte v rezerve aspoň ďalšie dva - tri kusy podbradníkov.

Bavlna je ako prírodný materiál pre podbradníky ideálna. Dobre sa perie, prípadne aj žehlí, a je príjemná na dotyk. V našom e-shope Slovlenka.sk máme v ponuke napríklad podbradníky New Baby v tvare hlavy psíka, krásne obrázkové motívy alebo univerzálne kúsky so vzorom.

Okrem toho si môžete vybrať aj podbradníky s nápismi v češtine a slovenčine, aj podľa toho, kto podbradník dieťaťu do výbavičky kúpil. Teda v zmysle aký člen rodiny.

A keď sme už hovorili o tej dostupnosti – podbradníky od nás sú skutočne lacné, zoženiete ich už od pár eur, čo znamená, že vám zostanú peniaze na ďalšiu výbavičku. Aj tú si môžete vybrať u nás. Čo napríklad poviete na také protišmykové pančuchy?

Protišmykové pančuchy zabránia zbytočným úrazom

Vaše dieťatko je možno ešte malé a väčšinu času len leží, ale nebude to dlho trvať a začne okolo vás behať. To je presne tá chvíľa, kedy už svojho drobčeka pravdepodobne nedokážete ustrážiť 24 hodín denne.

Takže prichádzajú na rad preventívne opatrenia. Áno, my, čo sme sa dožili dospelosti, sme v ranom detstve nemali také výhody a tiež sme prežili, ale prečo sa nevyhnúť zbytočným úrazom, keď je to možné?

Za jedno z týchto preventívnych opatrení možno považovať aj protišmykové pančuchy. Tie sú zo spodnej strany vybavené tzv. „ABS systémom“, teda protišmykovým povrchom, ktorý dieťa chráni pred tým, aby zbytočne padalo pri behu po hladkej podlahe a podobne.

Práve hladké podlahy typu tých vinylových alebo plávajúcich mávame v domácnostiach čoraz častejšie, čo je na jednu stranu výhoda, lebo sa tieto povrchy dobre udržiavajú, ale na druhú stranu treba viac dávať pozor na deti.

Nami ponúkané protišmykové pančušky sú opäť bavlnené, takže sa dieťatku dobre nosia a sú príjemné na dotyk. Okrem toho sú teplé, a tak sa nemusíme starostiť s tým, keď sa občas vášmu drobčekovi pri hre podarí presadnúť si z koberca na chladnú zem. Pohyb vašich detí po domácnosti tak skrátka bude bezpečnejší vo všetkých smeroch.

V ponuke máme produkty značky New Baby, ktorá sa nám osvedčila a pri ktorej máme takmer stopercentnú istotu, že sa osvedčí aj vám. Jednotlivé modely sú v zásade podobné, líšia sa iba farebným prevedením a hravým obrázkom na zadočku či chodidle, ktorý samozrejme nesmie chýbať.

Niektoré verzie sú vhodnejšie pre dievčatká, iné pre chlapcov. Iné, ako napríklad tu so zajačikom, ocenia ako chlapci, tak aj dievčatá.

Cenový rozdiel pri jednotlivých modeloch je zapríčinený tým, že sa jedná o rôzne veľkosti. Najväčšie modely pančušiek môžete pokojne využiť aj pri deťoch vo veku od 3 do 4 rokov, ktoré už sú oveľa živejšie ako tí najmenší a treba ich aj viac chrániť pred prípadnými zraneniami.

Aj keď jedno rozbité koleno ešte nikomu neuškodilo. Aspoň je o dôvod viac isť sa pomojkať za mamou.

Protišmykové pančušky z našej ponuky sú tiež vďaka svojmu materiálu dostatočne rozťažné, takže sa dajú použiť ako v kombinácii s plienkou, tak aj bez nej.

To podľa toho, ako je vaše dieťatko naučené a hlavne aké je staré. Použitý materiál okrem toho nepúšťa farbu a drží tvar. Vďaka tomu sa dajú pančušky od nás kľudne použiť neskôr, napríklad pri mladšom súrodencovi.

Aj protišmykové pančušky sú u nás cenovo dostupné a vďaka tomu môžete ich nákup pokojne skombinovať aj s ďalšou dojčenskou výbavou, ktorú v našom obchode ponúkame. Ušetríte tak čas aj peniaze za poštovné.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi