Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 99,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Cestovná postieľka do 25kg
20.10.2020

Cestovná postieľka do 25kg

Rodinné cestovanie

Ak ste cestovateľské typy, určite budete s nadšením brávať svojho potomka na cesty za dobrodružstvami so sebou. Výrazne vám s tým pomôže nenáročné ale veľmi praktické vybavenie, ktoré sa vám s dieťaťom na cestách zíde. Dnes si povieme viac na tému cestovná postieľka do 25 kg.

Dieťa pre rodičov rozhodne nie je obmedzením

Veľa ľudí si myslí, že keď sa im narodí dieťa, budú sa musieť dlhodobo obmedzovať a na nejaké výlety budú musieť pekných pár rokov zabudnúť. Nič však nie je ďalej od pravdy. Naopak dieťa je od útleho veku tvor zvedavý, ktorý rád objavuje nové prostredia. Preto mu cesty za hranice všedných dní len prospejú. Áno, samozrejme, že prvých pár mesiacov naňho (či na ňu) musíte opatrne. Nie len kvôli mamičke. Ale potom už sa môžete smelo vrátiť k cestovaniu.

Cestovná postieľka do 25 kg vám pritom poslúži dlho. Nejedná sa tak o záležitosť, na ktorú by vám po niekoľkých cestách iba sadal prach. Cestovná postieľka je totiž vhodná pre všetky deti – od tých najmenších až do troch rokov. Okrem toho ju prirodzene môže neskôr zdediť mladší súrodenec.

Cestovné postieľky sú ľahké, praktické a bezpečné

Ale k samotným postieľkam. Tie sú vyrobené z ľahkých a pohodlných materiálov a ľahko ich poskladáte do kufra svojho auta. Možno si ešte pamätáte na svoje detstvo, keď vaši rodičia premýšľali, ako do kufra vopchajú aj tú vašu neskladnú drevenú postieľku. Predsa si ani starí rodičia nebudú zapratávať obývačku postieľkou, keď tam prespávame iba raz do mesiaca!

To je už všetko dávno minulosťou. Starkí postieľku pre svoje vnúčence kupovať nemusia. Okrem toho môžete zistiť, že cestovná postieľka je niekedy celkom praktická aj pre bežné domáce použitie. Keď ju postavíte napríklad do kuchyne pri domácich prácach, môžete mať o dieťati dobrý prehľad. A ono sa pritom samé a v bezpečí postieľky transformovanej na detskú ohrádku bude krásne hrať.

Pozrime sa ale spoločne na niekoľko modelov cestovných postieľok z našej ponuky a na ich špecifiká a výhody.

Baby Mix k posteli rodičov

Začnime tým najdrahším modelom v našom portfóliu, ktorým je postieľka Baby Mix, určená k posteli rodičov. Tá je dostupná v dvoch farebných prevedeniach, modrej Navy a sivej Grey. Dôležitejšia však je jej praktickosť. Určená je pre tie najmenšie deti, ktoré chce mať ich mamička pri sebe. Či už ste v hoteli alebo spíte u svojich rodičov, vďaka jednoduchému skladaciemu mechanizmu postieľku kdekoľvek jednoducho rozložíte a ráno zase zložíte.

Cestovná postieľka s pevnou konštrukciou a moderným dizajnom disponuje aj mäkkým penovým matracom alebo kolesami s brzdami pre ľahšiu manipuláciu. Súčasťou je tiež organizér na hračky alebo detskú kozmetiku a vďaka bočnej strane otváracej na zips teraz môžete byť k svojmu bábätku ešte bližšie. Vďaka hmotnosti iba 12 kg sa postieľka Baby Mix ľahko prenáša.

Postieľku teda stačí len prisunúť k vašej posteli, nastaviť výšku nôh podľa výšky postele a otvoriť jednu z bočných strán postieľky, ktorá je odnímateľná vďaka zmienenému zipsovému mechanizmu.

Vďaka tomu sa z klasickej detskej postieľky stáva prirodzená súčasť vašej manželskej postele. Vaše bábätko vám bude bližšie a súčasne bude mať svoj vlastný priestor, stále ohraničený z troch strán.

Tento model je vhodný aj pre tie najmenšie deti a využijete ho až do chvíle, kedy váš drobček dosiahne hmotnosti približne 9 kg alebo výšky 86 cm. Pevná konštrukcia zabezpečuje stabilitu, aj keď len na dvoch nohách, a moderný dizajn zase drží krok s aktuálnymi trendmi.

Caretero Deluxe ochráni aj pred nepríjemným hmyzom

Cenovo strednou ponukou je cestovná postieľka Caretero Deluxe, ktorá je opäť dostupná vo viacerých farbách. Určená je pre deti do 15 kg a okrem tých najkvalitnejších materiálov sa môže pýšiť napríklad aj systémom Double Lock, ktorý znemožňuje samovoľné zloženie, čo ešte ďalej zvyšuje úroveň bezpečnosti. Súčasťou je okrem veľmi mäkkého matracu aj praktická sieť proti hmyzu, vďaka ktorej môže vaše dieťa celú noc spať… no, ako bábätko. Praktické sú aj dve rôzne výšky podlahy či prebaľovací pult z PVC.

Pevné nohy opäť znamenajú pre cestovnú postieľku vysokú stabilitu a teda aj úroveň bezpečnosti. Oceníte aj kolieska diskrétne skryté v zadných nohách, ktoré si na prvý pohľad ani nevšimnete. Sú veľmi praktické pri prenášaní v rámci miestnosti či bytu v rozloženom stave.

Moderný vzhľad znovu korešponduje s dnešnými trendmi – a nielen vzhľad, ale aj funkčnosť ocenia aj moderní rodičia, ktorí pre svoje dieťa zháňajú tú najvyššiu kvalitu.

Pri rozkladaní začnete prirodzene uvoľnením držiakov obalu so suchým zipsom. Potom sa sa napnú bočné tyče ohrádky (najskôr dlhšie, potom kratšie), stlačí sa dno postieľky a zapne sa zavesenie podlahy.

Následne sa ešte zafixujú spodné napínacie tyče a rozloží sa matrac. Podlaha sa potom ešte zafixuje špeciálnym úchytom.

Bezpečnostné štandardy spĺňa aj základná cestovná postieľka do 25 kg

Vybrať si však môžete aj z úplného základu, opäť farebne rôznorodých cestovných postieľok Caretero Basic. V našej ponuke sú k dispozícii hneď štyri farby, ktoré ľahko zladíte so svojím interiérom, a to biela, béžová, zelená a sivá.

Aj tie sú vybavené systémom Double Lock a celkovo znovu spĺňajú všetky potrebné bezpečnostné požiadavky. V balení dostanete mäkký matrac aj tašku vo farbe postieľky, pričom poteší predovšetkým najnižšia hmotnosť zo všetkých predstavených modelov, a síce 8,9 kg.

Súčasťou sú otváracie dvierka na boku, vďaka ktorým môžete byť svojmu bábätku ľahko a rýchlo bližšie. Aj napriek nízkej cene sú postieľky Caretero Basic stále veľmi kvalitné a bezpečné.

Nemusíte sa teda báť, že by sa snáď vášmu dieťatku, pri dodržaní základných bezpečnostných opatrení pri používaní postieľky, niečo stalo.

Skladanie postieľky je znova veľmi jednoduché. Funguje to trochu ako stan. Stačí len pevno napnúť bočné tyče ohrádky a ty sa následne uzamknú. Najskôr na krátkych a potom na dlhých stranách. Potom pritlačiť stred dna ohrádky dole.

Následne len vložíte matrac a pripnete ho suchým zipsom. A postieľka je postavená. Rozkladanie prebieha opačným procesom.

Ako vidíte, pokiaľ si chcete užívať cestovanie a pri tom svojmu dieťaťu poskytnúť maximálny komfort a bezpečie, nech už vycestujete kamkoľvek, máte viacero možností, ako tento problém cestovná postieľka do 25 kg plnohodnotne vyrieši.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi